آموزش ثبت فاکتور خرید در نرم افزار حسابداری آس

آموزش ثبت فاکتور خرید در نرم افزار حسابداری آس

ثبت فاكتور خريد :
كاربر از طريق اين پنجره مي تواند كالاهايي را كه خريداري نموده است را ثبت نمايد. روش كار با اين پنجره تا حدود زيادي مشابه پنجره فاكتور فروش مي باشد. در اين پنجره نيز كاربر بايد ابتدا نام و مشخصات فروشنده كالا را وارد كرده و سپس اجناس خريداري شده از وي را در فاكتور ثبت نمايد .

لازم به توضيح است كه اگر شما در فاكتور خريد كالايي داشته باشيد كه قبلاً آن را در نرم افزار تعريف نكرده باشيد پنجره اي بازشده و اين مورد را اعلام مي‌كند و از كاربر مي‌خواهد تا كالاي جديد را ثبت نمايد . در صورت تأييد اين پنجره ، نرم افزار پنجره معرفي كالا را باز كرده و كاربر مي‌تواند كالاي جديد راثبت نمايد . ضمناً در قسمت سمت راست و بالاي اين پنجره كليد تعريف كالا قرار داده شده است كه كاربر مي‌تواند از طريق اين كليد نيز كالاي جديد را تعريف نمايد .
توجه:
در قسمت هزينه ارسال چنانچه بابت ارسال كالا براي مشتري هزينه‌اي شامل فروشنده شود كاربر مي‌تواند مبلغ فوق را در اين قسمت وارد نمايد . لازم به توضيح است كه مبلغ نوشته شده در اين قسمت جزو مبلغ فاكتور محسوب نشده و به عنوان هزينه ثبت خواهد شد ديگر قسمتهاي اين پنجره مشابه پنجره ثبت فاكتور فروش مي‌باشد كه قبلاً توضيح كامل آن ارائه شده است .
مشاهده فاكتور خريد :
مشاهده فاكتورهاي خريد نيز از ديگر امكانات اين نرم افزار مي‌باشد كه به كاربر اين امكان را مي‌دهد كه بتواند به سادگي فاكتور كالاهاي خريده شده را مشاهده نمايد اين پنجره به كاربر اين امكان را مي‌دهد كه به سادگي بتواند فاكتور مورد نظر را جستجو كرده آن را اصلاح نموده و يا حذف نمايد. عملياتي را كه كاربر مي‌تواند در اين پنجره انجام دهد مشابه پنجره مشاهده فاكتور فروش مي‌باشد. كه در قسمت مربوطه توضيح داده شده است .
در اين قسمت نيز چنانچه تمايل به چاپ يك فاكتور داشته باشيد، فاكتور مورد نظر را انتخاب كرده و سپس كليد مشاهده فاكتور را كليك نماييد در پنجره نمايش داده شده شما مي‌توانيد با فشردن كليد چاپ فاكتور ، فاكتور مورد نظر را چاپ نمائيد .