روش های جدید برای افزایش فروش

روش های جدید برای افزایش فروش

افزایش فروش
حتماً شما هم قبول دارید که کالاهایی با هزینه های کم و مناسب از کشور چین وارد کشورهای زیادی می شود. در چند سال گذشته، Craig Simpson نویسنده و مالک Simpson Direct بخاطر برخی مسائل خانوادگی، با خانواده یخود به مدت دو الی سه هفته ساکن چین می شود و ادعا می کند که در طول این مدت، از سبک زندگی آنان و همینطور تکنیک های فروش شان به خوبی آگاه شده است. در این پست، او ما را با ۴ نکته آشنا می کند و از ما می خواهد تا در کسب و کار خود پیاده کنیم.
با فروشنده های موفق شروع کنید
احتمالاً به خودتان می گویید که این دیگر چه نکته ای ست! یعنی چی که به فروشنده های موفق نیاز دارم؟ البته که ارتباط با افراد موفق خوب است، اما چه ارتباطی دارد؟ بله؛ مزایای ارتباط با افراد موفق کاملاً بدیهی ست اما لازم است که این هفته را با نگاه جدی به نیروی فروش خود آغاز کنید. این نگاه جدی می تواند رفتن یکی از همکاران تان به فروشگاه شرکت، تماس با خط فروش و تحقیق راجع به محصولات و خدمات تان باشد. اگر همکاری که برای تحقیق رفته؛ کاملاً صادق باشد مطمئن باشید که از سطح خدماتی که ارائه می شده ناراضی برمی گردد.
کسب و کار شما زمانی می تواند پول ساز باشد که فروشنده های شما فروش کنند و این یعنی، فروشنده های عالی، فروش بیش تری را منجر می شوند که نتیجه ی آن، پول بیش تر در جیبِ شماست. مطمئن شوید که فروشنده های خود را بررسی می کنید تا آنها را مشتاق و علاقه مند برای فروش می بینید. اگر چنین نیست، آنها را بیرون کنید. افراد زیادی آن بیرون هست که به دنبال شغل اند و قادرند فروش بیش تری را منجر شوند.
نسبت به مشتری، فعال باشید
چینی ها، در فروش مهارت زیادی دارند. آنها تمایل زیادی هم برای انجام فروش دارند. در هر فروشگاهی که وارد شدم با فروشنده ای بی نظیر مواجه بودم. در هر لحظه ای که به کمک نیاز داشتم، فوراً حاضر بودند. هر چیزی را که با دستم برمی داشتم، چیزی مثل : “خیلی کیفیت خوبی داره و می تونم امروز با قیمت خوبی بهتون بدم” عنوان می کردند. آنها می خواستند فروش کنند و فروش را در همین لحظه طلب می کردند. آنها در مقابل مشتریان، فعال و مشتاق بودند تا این اتفاق رخ دهد.
در مقابل، به ۱۰ فروشگاه در آمریکا رفته بودم و در میان آنها، تنها یک یا دو فروشنده ی هوشیار یافتم که واقعاً به دنبال فروش بودند. متأسفانه اغلب مواقع که وارد فروشگاه می شویم موردتوجه و استقبال فروشنده قرار نمی گیریم. چه نوع کارکنی می تواند چنین کاری را برای شما انجام دهد؟ هیچ کسی نیست که حتی بتواند یک “سلام” یا تلاشبیش تر برای فروش انجام دهد؟
تشویق برای خرید بیش تر در صورت امکان
صاحبان فروشگاه های چینی، از اهمیت “تشویق” آگاهند. تاکنون در هر خریدی که انجام دادم در واقع، برای خرید چیزِ دیگری رفته بودم. معمولاً صاحبان هوشیار به همان اندازه ای که کیفِ پولم نشان می دهد تلاش آگاهانه ای را برای افزایش ارزش مشتری انجام می دهند. در ابتدا، فکر می کردم یک یا دو فروشگاه چنین است اما بعد متوجه شدم که در هر فروشگاهی که وارد می شوم چیزی هست که قصد دارد مرا تشویق کند. آنها سوال می پرسند، پیشنهاد داده و معامله را ارائه می دهند. این تکنیک فقط برای فروشگاه ها نیست! حتی می توانید در تجارت آنلاین نیز استفاده کنید.
مشتریان بالقوه را جذب کنید
در چین، شما کسانی را می بینید که در خارج از فروشگاه ایستاده اند و شما را به دیدن از محصولات داخل دعوت می کنند. آنها خواستار کسب و کار شما هستند پس مشتاقانه به دنبال آن خواهند بود. من فقط با سوال کردن از کسی که در خارج از فروشگاه ایستاده بود به چیزهای زیادی رسیدم. آیا از مشتریان خود می پرسید که چطور می توان ارائه ی خدمات به آنها را بهتر کرد؟ از آنها می پرسید که دیگر به چه چیزهایی نیاز دارند؟ آیا در مقابل درب ورودی می ایستید و از آنها برای ورود دعوت می کنید؟ به آنها می گویید “چطور می توانم به شما کمک کنم”؟ اگر این کارها را انجام نمی دهید، یعنی فروش زیادی را از دست می دهید. نمی توانید انتظار داشته باشید که با تکان دادنِ انگشتِ راست تان، مشتریان زیادی به قصد خرید وارد فروشگاه تان شوند.
منبع:پدیده فکر مهتر